Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Csepeli Miklós
2012. január 17.

Match Point (VI.) – MP I/A 6. forduló (2011–2012)

Gyakran előforduló eset, hogy az induló mögött ülő játékos a szanzadu és az informatív kontra között választhat.          
Scharnitzky Péter
2012. január 16.

B-oldal – MP I/B 5. forduló

Ebben a fordulóban számos partiban nyílt mód szlemet licitálni vagy legalább tizenkettőt ütni. Ezek közül természetesen nem egy érdekesnek is bizonyult.    
Csepeli Miklós
2012. január 14.

Match Point (V.) – MP I/A 5. forduló (2011–2012)

Egyetlen jó esélyű szlem volt a fordulóban. Két asztalon sikerrel járt a licit, de ezzel vége is lett a diadalnak, ugyanis mindkét felvétel elbukott.        
Scharnitzky Péter
2012. január 9.

B-oldal – MP I/B 4. forduló

Úgy vettem észre, hogy az ünnepek utáni első játéknapon mintha a „szokásosnál” több hibát követtek volna el a játékosok. Talán még nem mindenki vette fel a rövidebb-hosszabb szabadság után a versenytempót.  
Csepeli Miklós
2012. január 7.

Match Point (IV.) – MP I/A 4. forduló (2011-2012)

A meccspontok vadászainak hatékony fegyvere a szanzadujáték erőltetése. Sokszor a felvétel biztonsága is veszélybe kerülhet, de ez sem riasztja el a hiénákat a vadászattól.      
Kovács Gergely
2011. december 30.

Egy csinos hölgy, két figyelő szempár - eredményhirdetés

A Bridzsélet fotókvízzel búcsúztatja az óesztendőt. Ehhez a képhez a XX. század egyik legismertebb magyar drámaírója köthető, az ő nevét várjuk a gerikova@yahoo.com címre. A különleges tárgydíjban, amelyet korábban a 60-as évek bridzsversenyein lehetett megnyerni, az a sikeres rejtvényfejtőnk részesül, aki a fénykép bridzses vonatkozásait (a három alak neve, legnagyobb eredményeik, partnereik, a verseny időpontja, helyszíne stb.) is megírja. Jó játékot és boldog új évet kívánunk! Frissítés: megfejtés, eredményhirdetés!
Koltai Gábor
2011. december 28.

Hogy is volt? – Bridzsmesék (XI.): Bari István és a „testőre”

Sorozatunk végén kalandozzunk el vidékre is egy kicsit. A nosztalgiázás során felidézett korban (hatvanas-hetvenes évek) nemcsak a fővárosban pezsgett az élet a bridzsasztaloknál. A vidéki bridzsezők között is számos olyan játékos volt, akik hozzáállásukkal és játéktudásukkal is kiemelkedtek. Komoly szerepet játszottak országos viszonylatban, és nagyszerű versenyeket rendeztek a szűkebb hazájukban. (A képen a Bari házaspár vesz át díjat)
Scharnitzky Péter
2011. december 28.

B-oldal (III.) – MP 1/B 3. forduló

A téli szünet előtti utolsó fordulóban számos érdekes leosztást játszhattunk. Némelyiket sikerült megoldani, másokat nem. Utólag, az összes lap ismeretében persze már könnyebb a helyzet (nemcsak a játékosé, a krónikásé is).  
Csepeli Miklós
2011. december 25.

Match Point (III.) – MP I/A+II. osztály 3. forduló

Néha a rossz licit is hozhat jó eredményt, ha a szerencse istenasszonya úgy dönt.          
Scharnitzky Péter
2011. december 22.

B-oldal – MP 1/B 2. forduló

A bridzspublikációkban és a tanfolyamok mintapartijaiban nagyrészt gémek és szlemek elemzése szerepel, mert az ellenjátékosok (jó esetben) csak néhányszor kerülnek ütésbe, és így általában nincs nagyon sokféle sorrendje a várható eseményeknek. A részjátékoknál (különösen az egyes-kettes magasságon) néha még utólag is nehezen áttekinthető, hogy mi lett volna a színek meghívásának helyes sorrendje, ami ráadásul nem is feltétlenül az optimális az adott partiban. Lássunk most ilyeneket is!